Artykuły o Second Life

Część 6 - Polish Community

Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony wyspie, która nie jest zwyczajnym regionem w Second Life. Jest to bowiem miejsce, z którego można spokojnie rozpocząć przygodę z SL oraz nauczyć się podstaw obsługi programu (co wymaga nieco czasu, by się z tym wszystkim oswoić).

Polish Community zostało otwarte 8 lutego 2009 roku. Było to uroczyste otwarcie i każdy awatar mógł przejść się ścieżką edukacyjną, pełną tablic informacyjnych i przy okazji upajać się przyrodą.

Polish Community, jak wspomniałem, nie jest zwykłym miejscem. Jest to bowiem nasza polska wyspa startowa, na którą trafimy zaraz po pierwszym zalogowaniu się (jeżeli podczas rejestracji wybraliśmy tzw. Community o nazwie Polish Community).

Wyspa dzieli się na dwie części - część dla początkujących oraz część dla już nieco starszych użytkowników SL. Na tej drugiej znajduje się Piaskownica, gdzie można nauczyć się budowania. Znajdziemy również sklep z darmowymi rzeczami, aby nieco poprawić wygląd naszego awatara.

Wiele osób było zaskoczonych wyglądem wyspy. A przypomina ona naszą swojską wieś - mała chatka na środku pola pszenicy. Na ścieżce edukacyjnej można nawet spotkać stadko krów.

Zatem przy rejestracji pamiętajcie, aby wybrać Polish Community. Wtedy na pewno traficie na tę właśnie wyspę zaraz na początku. A tam oczywiście przemiła obsługa, która pomoże, jeżeli coś będzie niezrozumiałe... Chociaż wszystko na ścieżce jest w prosty sposób wyjaśnione.

 

W kolejnych artykułach będę już powoli zapoznawał Was z poruszaniem się po Second Life. Będę wchodził też nieco w tematykę OpenSim opartym na tym samym silniku, na którym działa wiele innych wirtualnych światów. Może razem taki prywatny stworzymy, jeżeli znajdą się osoby zainteresowane.

2010-04-08, Piotr Górski

© 2015-2019
2022 Translates by Google Translator